Konferencja młodzieżowa 2017

Exemple

Konferencja młodzieżowa 2017

10-12 marca do naszego kościoła przyjechała młodzież z zaprzyjaźnionych kościołów na konferencję. Tematem był fragment z Listu do Hebrajczyków 12:14, usługiwał nam pastor Kościoła Zielonoświątkowego Dariusz Siwulski. Wykłady oscylowały wokół świętości, a oto najważniejsze myśli:

1 WYKŁAD „Czym jest świętość i uświęcenie?”

Świętość- jest koniecznym warunkiem tego by spotkać się z Bogiem, by zobaczyć Boga.

Świętość osiągamy w trzech etapach:

 1. Oddzielenie od tego co grzeszne, co się nie nadaje, co pospolite do konkretnego celu (2Kor.6:14-18).
 2. Oddanie się do dyspozycji Boga, do służby dla Boga (1Sam.1:22-28).
 3. Oczyszczenie, wyrzucenie tego co brudne (3Mojż8:15).

#Przykład Ezawa, który za byle co utracił Boże błogosławieństwo i przychylność

 2 WYKŁAD „Świętość na dwóch płaszczyznach” (1Kor1:2)

Na dwie płaszczyzny świętości składa się:

 1. Świętość, gdy przyjmujemy Jezusa przyjmujemy status świętych już na ziemi, usprawiedliwionych (1Kor.6:10,11; Hebr.10:14). Świętość bowiem nie znaczy bezgrzeszność, jednak ciągle musimy się uświęcać —>
 2. Uświęcanie się to ciągły, trwający w nas proces dążenia do bycia świętym

#Przykład sportowca, który dostaje się do kadry ( jesteśmy święci na starcie tak jak sportowiec jest sportowcem w kadrze), ale ciągle musi trenować siebie i stawać się coraz bardziej doskonały w swym fachu ( musimy być oddzieleni od grzechów, bo inaczej wylecimy z kadry, każdy poranek musimy podejmować decyzję oddzielenia, oddawania się Bogu i oczyszczenia) 1Kor.9:24-27 —> surowi dla siebie, ciało trzymający w ryzach, w ciągłym treningu, biegu, walce, można tak biec w wyścigu żeby nie otrzymać w finale nagrody.

#Przykład kremowej kartki na czarnym tle i kremowej kartki na tle białej. Wszystko zależy od punktu odniesienia, na tle zła wypadamy dobrze, ale jeśli się zaczniemy odnosić do idealnego wzoru świętości to zawsze mamy co poprawić. Gdy jesteś w miejscu, w którym śmierdzi, smród nie kończy się gdy wychodzisz z tego miejsca. Sam przesiąkasz zapachem miejsca w którym byłeś, śmierdzisz i potrzebujesz oczyszczenia, nawet jeśli przywykłeś do tego, ludziom wokół przeszkadza twój zapach.

3 WYKŁAD „Środki uświęcenia”:

 1. Jezus, jego zbawcza ofiara na krzyżu. To jego krew oczyszcza nas i prowadzi ku uświęceniu. Dzięki jego łasce prowadzisz święte życie, nie przyjmuj jej nadaremno.

            #Jezus jest trampoliną od której odbijasz się do świętości.

 1. Duch Święty (1 Tes. 3:13) ostrzega nas, nadaje właściwe rozeznanie w rzeczywistości, oświeca oczy naszego serca, żebyśmy nie chodzili jak dzieci we mgle.

#Duch święty jest pilotem siedzącym w samochodzie na tylnym siedzeniu, proponuje drogi którymi możesz się udać jako kierowca samochodu, nie wiesz dokąd jedziesz, a On zna całą trasę, bez niego nie dojedziesz do celu. Nigdy nie powie rzeczy sprzecznych z Biblią czy Bożą wolą, nie mówi wbrew temu co głosił Jezus.

 1. Słowo Boże (Ew.Jn15:3) zajmuje głos w najważniejszych sprawach naszego życia, wypowiada się w kluczowych kwestiach naszego życia oraz Bożej woli. Ma w nas mieszkać obficie, a nie być tylko gościem.

KAZANIE PASTORA BOGUSŁAWA RUSNOKA „Powołanie”:

            Ef.1:18; 2 Kor.16:14-17

            Gdy widzimy, że coś nie działa w kościele, zajmijmy się tym zamiast krytykować. Dla każdego jest pole w kościele do tego by się zaangażować, każdego Bóg powołuje do służby w kościele, bez wyjątku. Ks. Sedz.6:12; Dz.Ap.13:1-3 Gdy Bóg powołuje dzieje się to bardzo wcześnie, ale proces w chodzenia w powołanie trwa długo i jest procesem. Bóg daje wytyczne i wskazówki. Powołanie jest decyzją. Pomimo pracy i licznych obowiązków dbajmy o to żeby mieć relację z Bogiem, oczekujmy jego działania, nasłuchujmy jego głosu.

            #Gedeon pomimo że pracował przy żarnach usłyszał Boży głos, nie dał się pochłaniać pracy bez reszty.

4 WYKŁAD „Świętość duszy i ciała”:

            Sfera duszy i ciała przeplata się. To co robimy w sposób duchowy przekłada się na naszą fizyczność i to co robimy w sposób cielesny odbija się na naszej duchowości. 1 Tes.5:21; 2 Kor. 7:1 Grzech może sprawiać, że jesteś fizycznie chory. To, co wypowiadamy może nas brudzić. 1 Tes.4:3-7; 1Kor. 6:15-20 Jeśli czcimy inne bożki dopuszczamy się duchowego wszeteczeństwa, Bóg jest Bogiem zazdrosnym- nie można mieć nawet innych Bogów OBOK niego, nawet nie zamiast!!! Jeśli jest jakaś rzecz na równi z Bogiem już jest to niewłaściwe.

SŁÓW KILKA NA TEMAT CZYSTOŚCI SEKSUALNEJ:

Wszeteczeństwo i wszelkie perwersje seksualne przynoszą bardzo tragiczne skutki, ponieważ jest to nie tylko grzech przeciwko Bogu, ale także przeciwko własnemu ciału. Jedyną drogą do zwycięstwa jest ucieczka przed tym grzechem (#Przykład Józefa i żony Potyfara), nie flirtuj z grzechem, nie próbuj mierzyć się ile wytrzymasz!!!

Iz.53:4-6; Gal.3:13; 2 Kor. 8:9 Bóg umarł naszą śmiercią, byśmy mogli żyć jego życiem.

5 WYKŁAD „Co z tym zrobić- ofiara bardzo podobająca się Bogu (Rzym12:1,2)”:

 1. Złóż swoje ciało jako ofiarę żywą, świętą, miłą, bardzo podobającą się Bogu. Bóg by nas użyć w służbie, potrzebuje naszego ciała.
 2. Zaangażuj się całym sercem Ap.3:1 „Masz imię że żyjesz, a jesteś martwy”, Bóg wie czy nasze serce jest zaangażowane, zna nasze uczynki
 3. Nie kochaj świata. Musimy umrzeć dla grzechu.
 4. Przemień umysł zewlecz z siebie świecki sposób myślenia, patrzenia.
 5. Dąż do doskonałości Ap.3:2 —> Uczynki niedoskonałe, niedopełnione

            Doskonałość to nie jest bezgrzeszność, doskonałość to dopełnienie wszystkiego do czego nas Bóg powołał, wszystkich uczynków, każdej służby.

Młodzi ludzie doświadczyli bardzo mocnego działania żywego Boga i mogli podjąć radykalne kroki ku uświęceniu. Dziękujemy Bogu za ten czas z całego serca!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *